IB Diploma Programı için Hazır Mısınız?

IB Özel derslerimizle geleceğinizi en iyi şekilde  şekillendirmek için bizi tercih edin!

IB (International Baccalaureate), farklı kültürlerden gelen öğrencilere çok yönlü bir eğitim programı sunmayı amaçlayan, dünya çapında tanınan Uluslararası Bakalorya anlamına gelir. IB, çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik, öncelikli olarak eleştirel düşünceyi, kültürlerarası anlayışı ve öğrenmeye bütünsel bir yaklaşımı geliştirmeye odaklanan programlar sunmaktadır. Burada IB programının bazı önemli yönleri hakkında sizler bilgi sağladık.

IB Diploma Programı hakkında daha fazla bilgi almak için içeriğimizi okumaya devam edebilir veya firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

En iyi bilinen IB programlarından biri, 16 ila 19 yaş arası lise öğrencileri için tasarlanmış IB Diploma Programıdır (IB DP). IB DP,  çeşitli konuları içeren zorlu müfredatıyla bilinir. Diller, bilimler, beşeri bilimler, matematik ve sanat gibi konular işlenmektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmeleri ve gelecekteki kariyerini ilgi alanları üzerine yapılandırmaları sağlanır.

IB, dünya çapındaki sorunların anlaşılmasını ve farklı kültürlerin takdir edilmesini teşvik eder ve uluslararası düşünceyi vurgular. Birden fazla dil öğrenmeye verdiği önem, beşeri bilimleri, bilimleri ve sanatı içeren dengeli bir eğitime olan bağlılığı arttırır.

Uluslararası Bakalorya, IB DP’ye ek olarak, 3 ila 12 yaş arası İlk Yıllar Programı (PYP) ve 11 ila 16 yaş arası Orta Yıllar Programı (MYP) dahil olmak üzere daha genç öğrencilere yönelik başka programlar da sunmaktadır. IB Diploma Programı için bir temel sağlamak ve sorgulamaya dayalı öğrenmeyi, eleştirel düşünmeyi ve temel becerilerin erken yaşlardan itibaren geliştirilmesini teşvik etmektir.

Genel olarak Uluslararası Bakalorya, akademik mükemmelliğe, uluslararası düşünceye ve 21. yüzyılın zorluklarına hazırlıklı, çok yönlü, küresel farkındalığa sahip bireylerin yetiştirilmesine olan bağlılığıyla tanınır.

IB Diploma Programı için Hazır Mısınız?

IB Özel derslerimizle geleceğinizi en iyi şekilde  şekillendirmek için bizi tercih edin!